Skip to content

Cietais un mīkstais matracis: kurš jums ir vislabākais?

woman sleeping on side

Cietais vai mīkstais matracis ir viss piemērotākais Jums?

Vai esi noguris no grozīšanas nakts laikā, jo nevari atrast ērtu pozu gulēšanai? Iespējams, ir pienācis laiks apsvērt, vai ciets vai mīksts matracis ir vislabākais jūsu miega komfortam. Atklājiet katras iespējas plusus un mīnusus un pieņemiet labāko lēmumu par labu miegu!

woman sleeping on side

Cietais un mīkstais matracis: kurš jums ir vislabākais?

Kad runa ir par matrača izvēli, viens no svarīgākajiem lēmumiem, ko pieņemsit, ir izvēlēties cietu vai mīkstu matraci. Lai gan šī izvēle var šķist vienkārša, pirms lēmuma pieņemšanas jāņem vērā daudzi faktori. Šajā rakstā apskatīsim, kas padara matraci stingru vai mīkstu, kādas ir abu iespēju priekšrocības un trūkumus un kam izvēlēties cietu vai mīkstu matraci.
vienkārša, pirms lēmuma pieņemšanas jāņem vērā daudzi faktori. Šajā rakstā apskatīsim, kas padara matraci stingru vai mīkstu, kādas ir abu iespēju priekšrocības un trūkumus un kam izvēlēties cietu vai mīkstu matraci.

 

Kas padara matraci stingru vai mīkstu?

Matrača stingrību vai mīkstumu lielā mērā nosaka tā konstrukcijā izmantotā materiāla veids. Matrača izgatavošanai izmantotie materiāli var būt no parlona līdz kokosam, un katram veidam ir savas priekšrocības un trūkumi. Lateksa matrači parasti ir stingrāki nekā atmiņas putu matrači, savukārt atmiņas putu matrači bieži ir mīkstāki. Vēl viens faktors, kas jāņem vērā, ir matracī izmantotā atsperu sistēma.

Cieto matraču priekšrocības un trūkumi

Cietā matrača lielākā priekšrocība ir tā, ka tas nodrošina lielāku atbalstu nekā mīksts matracis. Tas ir īpaši noderīgi cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm, jo matrača stingrība palīdz noturēt mugurkaulu. Tomēr cietie matrači var būt mazāk ērti nekā mīkstie matrači, jo stingrība var apgrūtināt ērtību.

Mīksto matraču priekšrocības un trūkumi

Mīkstie matrači nodrošina ērtāku gulēšanas virsmu nekā cietie matrači. Tie bieži ir vairāk polsterēti un var palīdzēt mazināt spiediena punktus, kas ir noderīgi cilvēkiem ar hroniskām sāpēm vai locītavu problēmām, kuri ir 50+ vecumā. Tomēr mīkstie matrači nesniedz tik lielu atbalstu kā stingri matrači un laika gaitā var izraisīt mugurkaula nepareizu izvietojumu.

Kam izvēlēties stingru matraci?

Cietie matrači ir vislabākie cilvēkiem, kuri cieš no muguras sāpēm, jo stingrība palīdz noturēt mugurkaulu. Tie ir ideāli piemēroti arī pāriem, jo stingrāka virsma palīdz novērst kustību pārnešanu no viena cilvēka uz otru. Cietie matrači ir labāki arī muguras guļamajiem, jo stingrība palīdz noturēt mugurkaulu neitrālā stāvoklī. Visbeidzot, cietie matrači ir vislabākie vēdera gulēšanai, jo stingrība palīdz neļaut ķermenim pārāk dziļi iegrimt matracī.

Kam izvēlēties mīkstu matraci?

Mīkstie matrači ir vislabākie cilvēkiem, kuri vēlas ērtāku gulēšanas virsmu. Tie ir ideāli piemēroti arī cilvēkiem kas vairāk vēlas gulēt pa nakti uz sāniem, jo mīkstums palīdz amortizēt spiediena punktus. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka mīkstie matrači nesniedz tik lielu atbalstu kā stingri matrači, tāpēc tie var nebūt labākā izvēle cilvēkiem ar hroniskām muguras sāpēm.

Ciets un mīksts matracis: pēdējās domas

Kad runa ir par pareizā matrača izvēli, lēmums starp cieto un mīkstu galu galā ir jūsu ziņā. Pirms lēmuma pieņemšanas apsveriet savu gulēšanas stāvokli, medicīniskās vajadzības un komforta vēlmes.

FAQ

Vai muguras sāpēm labāks ir mīksts vai ciets matracis?

Labākais matracis muguras sāpēm ir tāds, kas nodrošina pietiekamu atbalstu, lai mugurkauls būtu līdzenā stāvoklī. Labāk ir izvēlētis matraci kuram kāds no slāņiem ir kokos. Kokos ir ļoti stingrs un ciets matriāls. Un ja gadijumā Jūs neesat tas cilvēks kas mīl cietus matračus, bet ir vajadzība. Tad izvļaties matraci kas ir ar kokosu un lateksu pa virsu, tādā veidā būs atbalsts no kokosa, bet mīkstums no lateksa.

Kurš matracis ir labākais, ciets vai mīksts?

Labākais matracis ir atkarīgs no jūsu individuālajām vajadzībām. Pirms lēmuma pieņemšanas apsveriet savu gulēšanas stāvokli, medicīniskās vajadzības un komforta vēlmes.

Vai sānu gulšņiem ir jābūt mīkstam vai cietam matracim?

Cilvēki kas mīl gulēt uz sāniem bieži gūst labumu no mīksta matrača, jo maigums palīdz amortizēt spiediena punktus.

Vai ciets matracis kļūs mīkstāks?

Ciets matracis laika gaitā var kļūt mīkstāks. Matracī izmantotie materiāli var kļūt mīkstāki, vai arī matracis var tikt saspiests ilgstošas lietošanas dēļ.

Cik cietam jābūt manam matracim?

Ideālā matrača stingrība ir atkarīga no jūsu individuālajām vajadzībām. Pirms lēmuma pieņemšanas apsveriet savu gulēšanas stāvokli, medicīniskās vajadzības un komforta vēlmes

 

Tags: