Vispārīgi Ieteikumi un Aizliegumi
Šeit ir izklāstīti daži vispārīgi IETEIKUMI un AIZLIEGUMI, kurus vēlams ievērot ikdienā, lietojot Jūsu mēbeles.
Ieteikumi:
- Sargājiet savas mēbeles no uguns un pārmērīga karstuma.
Karstas ierīces un lietas, tādas kā gludekļi, kafijas krūzes, kastroļi un pannas, kā arī tvaika terīnes, vistiešākajā nozīmē var izkausēt apdari, izraisīt tajā vietā sausumu un krāsas maiņu. Lietojot paliktņus, trijkājus (lielāka izmēra pelnu trauki smēķētājiem) un izolējošo paliktņus, iespējams izvairīties no potenciālajiem bojājumiem.
- Pievērsiet uzmanību tam, ko Jūs novietojat uz mēbelēm. Izvairieties no berzošiem, raupjiem un abrazīviem objektiem. Paceliet un pārvietojiet lietas, nevis velciet tās pāri koka virsmām.
- Izmantojiet filca diskus. Novietojiet filca diskus zem lampām un aksesuāriem. Plastmasa, gumija vai neilona pamatnes var saturēt ķīmiskas vielas, kuras var iesūkties virsmā, izraistot švīkas, virsmas mīkstināšanu un krāsas izmaiņas. Pat uz ilgāku laiku plauktos atstātas plastmasas rotaļlietas var sabojāt virsmu.
- Izvairieties no berzējošām darbībām uz matētām vai neliela spīduma virsmām, jo pat pie normālas lietošanas uz matētām un neliela spīduma virsmām ar laiku parādās spīdums.
- Aizsargājiet darba virsmas, izmantojot tādus piederumus, kuri var atstāt pēdas, iespiesties vai bojāt koka virsmu, piemēram, pildspalvas, krītiņi, marķieri un līme. Organiskie šķīdinātāji, tādi kā nagu lakas un tās noņēmēji, parfīmi un alkoholiskie dzērieni var iedarboties kā noņēmēji uz dažāda veida virsmām. Tīrīšanas līdzekļi uz amonjaka bāzes ne tikai iedarbosies uz virsmu, bet bieži izraisīs arī krasas koka krāsas izmaiņas. Popurijs un aromatizēti aksesuāri var saturēt eļļas, kuras var bojāt virsmu.
- Sēdieties tikai uz virsmām, kuras ir tam paredzētas.
- Ļaujiet savām mēbelēm elpot. Grieziet mēbeli, aksesuārus un citas lietas, kas ir izvietotas uz tās. Ļaujiet notikt oksidācijai un fotoreakcijai.
- Visas virsmas kopiet vienādi. Ieeļļojot galda virsmu, bet ignorējot apakšējo daļu, tiek veicināta placināšanās un mēbeles izliekšanās, jo apakšējā daļa zaudēs mitrumu ātrāk nekā virsma.
Aizliegts:
- Atstāt koku mitrumā uz ilgu laiku.
Izliets ūdens, kondensāts no vāzes un glāzes ar aukstiem dzērieniem var bojāt virsmas, liekot tām “uzziedēt”, kā rezultātā caurspīdīgais lakojums paliek balts.
- Šūpoties uz krēslu aizmugurējām kājām. Uz krēsliem nedrīkst stāvēt. Neizmantojiet krēslus un galdus kā vietu kājām.
- Atstāt uz ilgu laiku plastmasas galdautus vai paliktņus uz pusdienu galda, jo to ķīmiskās sastāvdaļas iesūksies virsmā, izraistot švīkas, virsmas mīkstināšanu, krāsas izmaiņas un bojājumus.
- Atstāt uz ilgu laiku ādas izstrādājumus.
- Uzklāt mēbelei necaurlaidīgus pārklājus uz ilgu laika period. Virsmām ir “jāelpo”, lai saglabātu sākotnējo izskatu un izturību.